Dlaczego warto kupić perukę

Historia peruk jest prawdopodobnie tak długa jak ludzka cywilizacja. Dlatego też nie dziwi fakt, iż współcześnie peruki odgrywają bardzo ważną rolę – zarówno jako element codziennej stylizacji, jak i w charakterze zastępowania swoich naturalnych włosów z powodów choroby lub innych schorzeń, które powodują przedwczesną utratę naturalnych włosów. Czym różnią się peruki naturalne od syntetycznych i dlaczego warto posiadać nowoczesną perukę ?

Peruki naturalne, syntetyczne i pół-syntetyczne – czym kierować się podczas ich wyboru?

Wybór wśród różnych rodzajów peruk jest dziś bardzo duży. Można nawet powiedzieć, że ilość dostępnych rodzajów peruk może w pierwszym momencie przytłoczyć, dlatego warto wiedzieć czym różnią się od siebie poszczególne serie peruk. Wśród dostępnych na dzisiejszym rynku peruk rozróżniamy ich trzy podstawowe rodzaje:

• peruki naturalne,
• peruki syntetyczne,
• peruki pół-syntetyczne.


Peruki syntetyczne wyróżniają się doskonałą trwałością, ze względu na syntetyczny rodzaj włosa. Warto jednak podkreślić, że pomimo syntetyczności włosa, wyglądem do złudzenia przypomina on włos naturalny. Na ten rodzaj peruki decydują się najczęściej osoby, którym zależy na maksymalnej trwałości peruki. Peruki naturalne to prawdziwe mistrzostwo sztuki perukarskiej. Plecione są ręcznie z prawdziwych i naturalnych włosów, które nie zostają poddane żadnym zabiegom, dzięki czemu wygląd peruki maksymalnie zbliżony jest do naturalnych włosów na głowie. Warto podkreślić, że mimo iż peruki naturalnie nie są tak wytrzymałe jak ich syntetyczne odpowiedniki, to czas w jakim  peruka z naturalnych włosów zużywa się, jest bardzo zadowalający. Ostatnim rodzajem dostępnych dziś na rynku peruk, są te pół-syntetyczne. Jak sama nazwa wskazuje peruki te są połączeniem włosów syntetycznych i naturalnych, dzięki czemu wyróżniają się doskonałą jakością, a także wytrzymałością.

Dlaczego warto kupić peruki Rokoko?

Jako Rokoko jesteśmy wiodącym dealerem peruk w Polsce, dlatego nasza oferta opiera się tylko na perukach o najwyższej jakości. W swojej ofercie posiadamy zarówno peruki naturalne, syntetyczne, jak i pół-syntetyczne. Posiadamy wiele salonów perukarskich w całej Polsce, dzięki czemu klienci i klientki mają bardzo łatwy dostęp do naszych produktów. Warto podkreślić, że na nasze peruki możliwe jest dofinansowanie z ramienia NFZ.
Sprawdź naszą następującą kolekcje: queen of naturepurepowerprimepowerpureurope zachęcamy do kontaktu, gdy pojawią się pytania odnośnie naszej oferty.

Kontakt

Skontaktuj się z nami!W naszych sklepach można zrealizować wniosek NFZ na peruki i protezy piersi, a także skorzystać z systemu MediRaty