Peruki z włosa naturalnego - oto kilka propozycji

W życiu bywają różne momenty. Diagnoza choroby nowotworowej, łysienie, a czasem zwyczajna chęć zmiany wyglądu sprawiają, że ludzie sięgają po peruki. Pozwalają one im odzyskać pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Zakup peruki nie jest jednak zadaniem łatwym: trzeba zdecydować się na to, z jakiego włosia będzie wykonana oraz odpowiednio dobrać ją do swojego wyglądu.

Dlaczego peruka naturalna a nie syntetyczna?

Peruki podzielić można na dwa rodzaje. Często wykonywana jest ona z włosia syntetycznego, dzięki czemu jest po prostu tańsza. Niestety, nie prezentuje się ona najlepiej na głowie, ponieważ widać, że jest sztuczna. O ile taka peruka sprawdzi się na scenie czy balu przebierańców, nie jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która pragnie korzystać z niej codziennie. Natomiast peruki naturalne damskie to inna bajka. Są dużo trwalsze od syntetycznych, a przede wszystkim ładnie wyglądają – na ogół ludzie nie zauważają nawet, że dana osoba nosi perukę. Dużą jej zaletą jest to, że można ją czesać, układać z niej różne fryzury. Peruki z włosa naturalnego można też koloryzować oraz przycinać. 

Rodzaje peruk naturalnych

Naturalne peruki damskie można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od typów ich włosia. 

Peruki z włosia słowiańskiego 

Peruki z włosia słowiańskiego powstają z włosia pozyskiwanego od kobiet pochodzących z ludów słowiańskich, czyli takich krajów jak Polska, Ukraina, Rosja czy Białoruś. Włosie jest trwałe oraz wytrzymałe, zaś same peruki dostępne są w różnych odcieniach blondu i brązu. Włosie bywa także czarne oraz rude. To idealny wybór dla kobiet o delikatnej urodzie.

Peruki z włosia indyjskiego

Peruki mogą być wykonywane także z włosia indyjskiego. Chyba każdy kojarzy hollywoodzkie firmy, gdzie aktorzy zachwycają swoimi bujnymi i lśniącymi włosami. Włosie pochodzące z Indii jest grube i raczej suche, można go poddawać różnym zabiegom stylizacyjnym. 

Peruki z włosia europejskiego

Peruki z włosia europejskiego cieszą się dużą popularnością, zapewne dlatego, że swoją strukturą są podobne do włosów Polek. Są one miękkie, można stylizować je za pomocą lokówki czy prostownicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je także farbować. 

Peruki z włosia mieszanego

Niektóre peruki są tworzone zarówno z włosia syntetycznego, jak i naturalnego. Z jednej strony prezentują się one jak prawdziwe, a zarazem są wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. 

Peruki z włosia naturalnego można podzielić także pod kątem ich serii.

Peruki z serii Queen Of Nature

Są to peruki wykonywane z włosia słowiańskiego, cechują się trwałością i gęstością. Można modyfikować je poprzez koloryzację oraz strzyżenie.

Peruki z serii Pure Power

Peruki Pure Power wykonywane są z włosia indyjskiego, zachwycają one świetnym odwzorowaniem dynamiki naturalnych włosów. Można je czesać na różne sposoby.

Peruki z serii Prime Power

Peruki Prime Power łączą włosie syntetyczne oraz naturalne. Ich główną zaletą jest trwałość, a także naturalny wygląd. Można je modyfikować na wiele sposobów.

Peruki z serii Pure Europe

Pure Europe to seria, w której zostało wykorzystane włosie europejskie. Górną część peruki pokrywa mikroskóra, prezentująca się jak prawdziwa skóra głowy, co daje bardzo naturalny efekt.
 

Jak wybrać odpowiednią perukę naturalną?

Wiele kobiet zastanawia się, jaka peruka z naturalnych włosów damskich będzie dla nich odpowiednia. Przede wszystkim nie warto jej kupować przez Internet, lepiej mieć możliwość jej przymierzenia. Zwłaszcza że w salonach można liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie jej wyboru. Nie zaleca się również kupowania tanich peruk niskich jakości. Po pierwsze, nie będą one dobrze wyglądać, po drugie, nie będą one zbyt trwałe. Dobrej jakości peruka to najlepsza gwarancja pięknego wyglądu. 

Kontakt

Skontaktuj się z nami!W naszych sklepach można zrealizować wniosek NFZ na peruki i protezy piersi, a także skorzystać z systemu MediRaty